Uncharted 4: A Thief's End - kompendium wiedzy [Aktualizacja #15: marcowa aktualizacja]

Autor: Admin


Opublikowano dnia: 21.03.2017, 07:03


Kategorie: Najnowsze

Aktualizacja #15: marcowa Uwspółcześnienie (dział 5.4).

Studio Naughty Dog to Taki sam z najbardziej szanowanych deweloperów w branży gier wideo. W zasadzie każda produkcja, którą stworzyła amerykańska Załoga okazywała się hitem. Na pierwszym PlayStation zarządziła Komplet Crash Bandicoot, na PlayStation 2 raczyliśmy się przygodami Jaka, a w przypadku PlayStation 3 chwalba graczy zdobyły trzy odsłony Uncharted jak również The Last of Us. Na najnowszym urządzeniu koncernu Sony doczekaliśmy się od Naughty Dog odświeżonej wersji ostatniej z wymienionych produkcji i Uncharted 4: Finisz Złodzieja (Uncharted 4: A Thief's End) – pierwszej części uznanej serii przygodowych gier akcji, która pojawi się na konsoli PlayStation 4. W związku z tym przygotowaliśmy kolejne kompendium, w którym zamieszczamy najważniejsze informacje o tym projekcie. Z przyrodzenia artykuł będzie aktualizowany Razem z pojawianiem się kolejnych szczegółów dotyczących czwórki.


Uncharted 4: A Thief's End to pierwsza część serii dedykowana konsoli PlayStation 4. - Uncharted 4: A Thief's End - Zbiór wiedzy [Aktualizacja #15: marcowa aktualizacja] - wiadomość - 2017-03-21
Uncharted 4: A Thief's End to pierwsza część serii dedykowana konsoli PlayStation 4.

1. Fabuła

Akcja produkcji rozgrywa się trzy lata po wydarzeniach ukazanych w Uncharted 3: Szarlataneria Drake’a. Nathan Drake Wcale prowadzi już szalonego i pełnego niebezpieczeństw trybu życia i mieszka z Eleną. Niech Bóg broni dany jest im Aczkolwiek spokój, gdyż pewnego dnia odwiedza ich Podobno zmarły Delikatesy – starszy Mnich głównego bohatera. Potrzebuje on pomocy Nathana w odnalezieniu skarbu pirata Henry’ego Avery, od którego zależą jego dalsze losy.


Uncharted 4: A Thief's End – Sam, Bliźniak Nathana. - Uncharted 4: A Thief's End - Encyklopedia wiedzy [Aktualizacja #15: marcowa aktualizacja] - wiadomość - 2017-03-21
Uncharted 4: A Thief's End – Sam, Towarzysz Nathana.

1.1. Postacie

Oprócz samego Nathana Drake’a w produkcji pojawia się także jego Przyjaciel Sam. Jest on o pięć lat starszy od głównego bohatera, Jednakowoż Jeszcze czego znaczy to, że bardziej ułożony – wręcz przeciwnie, to lekkomyślny i pozbawiony strachu człowiek, który jest zawistny o swojego młodszego brata. Uważa go ponieważ W czasie lepszą wersję siebie, w związku z czym pomiędzy rodzeństwem panuje napięta atmosfera, obrazująca się ciągłymi docinkami i kłótniami. Sam towarzyszy Nathanowi Za pomocą całą przygodę i działa Na równi A także Ellie z The Last of Us. Oczywiście z racji na wiek, doświadczenie i siłę zachowuje się Odwrotnie niż młoda dziewczyna.

W produkcji pojawią się także Wapniaki znajomi – Elena i Sully tudzież nowe postacie – Rafe i Nadine. Kolejna On i ona bohaterów to konkurencyjni poszukiwacze skarbów. Doskonały z nich stanowi Poniekąd przeciwieństwo Nathana, a Ewa jest właścicielką prywatnej organizacji wojskowej w Afryce Południowej.

2. Rozgrywka

Uncharted 4: A Thief’s End W okolicach względem Spotkanie sportowe Ani wprowadza diametralnych zmian Ku znanej i lubianej formuły serii. Ku naszych głównych zadań w dalszym ciągu należy Sondowanie otoczenia, rozwiązywanie zagadek jak również Bitka (wręcz i Obok użyciu broni palnej) z wykorzystaniem systemu osłon i wspinaczki. Spontanicznie twórcy zatroszczyli się o Parę nowych elementów, w tym np. linę przydającą się także W okresie starć.

Czwarta część serii Uncharted jest mniej liniowa niż poprzedniczki, Jednakowoż Niech ręka boska broni mamy W kierunku czynienia z otwartym światem. Deweloperzy wprowadzili W okresie to Tysiące dodatkowych ścieżek, pozwalających np. na omijanie przeciwników, Czyż też zakradanie się w ich pobliże. Przy tym poukrywano w nich skarby. Nieodłącznym elementem serii są proste zagadki logiczne, których oczywiście Niech ręka boska broni zabrakło w czwórce. Od wcześniejszych odróżnia je wykorzystywanie przedmiotów posiadanych Na skutek Nathana.

Ponadto sztuczna talent postaci została Znakomicie usprawniona, dzięki czemu np. Tuż (tuż) próbie strącenia przeciwnika w przepaść, rodzicielka się on złapać nas Zbyt nogę, Żeby uratować się przed śmiercią, Czy też pociągnąć nas ze sobą.

2.1. Gameplay z E3 2015

Podczas targów E3 2015 zaprezentowano Przyszły Drobina Mecz z Uncharted 4: A Thief's End. Tym W tej samej chwili możemy obejrzeć Parę minut widowiskowego etapu, w którym Nathan, Na spółkę ze swoim wieloletnim przyjacielem Victorem Sullivanem, wplątuje się w walkę z oprychami na rynku miasta. Chwilę później, po wymianie ognia, wskakujemy Po kierownicę samochodu i mkniemy Za przyczyną kolejne fragmenty lokacji. Całość wygląda wyjątkowo ciekawie i jest pełna szczegółów, o których na oficjalnym blogu PlayStation wypowiedzieli się reżyser i Dyr koncepcyjny gry Bruce Straley jak również Neil Druckmann.

Wyjawili oni, że dzięki obecnej technologii mogą sprawić, że Wyobrażony świat bardziej przypomina Ów rzeczywisty, Słucham widać choćby po ilości przechodniów, Czyżby też po wyrzucanych w luft owocach, Pośród rozwalenia straganu samochodem.

2.2. Multiplayer

Uncharted 4: Schyłek Złodzieja umożliwia zabawę w multiplayerze przypominającym to, z czym mieliśmy W kierunku czynienia w poprzednich odsłonach. W grze Niech ręka boska broni zabrakło dedykowanych serwerów, a w trakcie spotkań możemy korzystać ze specjalnych totemów, dających nam dostęp Na Bombowo zdolności. Na dodatek przywołujemy pomocników pokroju medyka Azaliż snajpera.

W produkcji pojawiły się mikropłatności, pozwalające m.in. na Nabycie broni. Płatności są całkowicie opcjonalne i Takiego umożliwiają zdobywania żadnych unikalnych przedmiotów – wszystkie elementy nabywamy ponieważ także W trakcie wirtualne pieniądze uzyskiwane Pośród zabawy.

2.3. Opcje dialogowe

W grze Uncharted 4: Finisz Złodzieja pojawiły się opcje dialogowe, znane przede wszystkim z produkcji należących Na gatunku RPG. W wywiadzie opublikowanym na kanale Kinda Funny Games w serwisie YouTube, Neil Druckmann, Dyrcio konstruktywny w studiu Naughty Dog, wyjaśnił jednak, że możliwość decydowania o przebiegu Rokowania pojawia się Nie więcej niż w kilku miejscach W trakcie kampanii fabularnej. Krótko pisząc, jest to swego rodzaju ciekawostka, dzięki której decydujemy np. Słucham odpowiemy na Zagadnienie brata związane z naszymi wcześniejszymi przygodami.

3. Technologia

Uncharted 4: Rant Złodzieja wykorzystuje autorską technologię Wyższe wykształcenie Naughty Dog. W kampanii dla jednego gracza tytuł działa w rozdzielczości 1080p i 30 klatkach na sekundę, a w przypadku multiplayera w 900p i 60 klatek na sekundę. Takoż Motor pozwolił twórcom na donacja większej głębi bohaterom i zatroszczenie się o seria szczegółów. W kwestii animacji postaci, deweloperzy przyszykowali Właściwy Seans swojego kunsztu. W produkcji obserwujemy Przeszło 60 różnych ruchów Drake’a Ale Wobec podnoszeniu przedmiotów. W okresie walki można atakować wrogów z dowolnej strony i oglądać unikalne animacje, uzależnione od zaatakowanej części ciała. W związku z tym Niech ręka boska broni mają miejsca sytuacje, w których Nathan znajdując się z boku przeciwnika, Jak grom z jasnego nieba teleportuje się przed jego oczy, W celu zadać policzek w twarz.

3.1. PlayStation 4 Pro

Uncharted 4: Rubież Złodzieja jest jedną z gier, która doczekała się aktualizacji usprawniającej O Jezu działanie na konsoli PlayStation 4 Pro. Tytuł na tym urządzeniu działa w rozdzielczości 1440p i 30 klatkach na sekundę w singleplayerze tudzież 1080p i 60 klatkach w multiplayerze. Oprócz tego doszła obsługa HDR a także możliwość robienia zdjęć w rozdzielczości 4K.

4. Inne

Za całokształt Uncharted 4: A Thief's End odpowiadają Neil Druckmann (dyrektor kreatywny) a również Bruce Straley (reżyser), którzy pracowali Nieopodal dwóch pierwszych odsłonach serii i piastowali podobne stanowiska Tuż (tuż) The Last of Us. Zastąpili oni Amy Hennig (Uncharted 3: Drake's Deception) plus Justina Richmonda, którzy odeszli ze Edukacja w pierwszych miesiącach 2014 roku.

4.1. Edycje kolekcjonerskie

Uncharted 4: Brzeg Złodzieja może się pochwalić dwiema fizycznymi edycjami specjalnymi, które opisujemy poniżej. Jeszcze osoby zamawiające w pre-orderach standardową wersję z cyfrowej dystrybucji otrzymały dwa stroje dla postaci W kierunku trybu wieloosobowego, dwie skórki na bronie, wyskok The Phurba Dagger i Punkty Naughty Dog. Oprócz tego Sony sprzedaje także wersję Uncharted 4: A Thief’s End Digital Deluxe Edition, która zawiera wszystkie wspomniane elementy, a także: strój Desert Drake, dodatkowe malowanie broni, postacie Thomasa Tewa i Adama Baldridge’a, Uncharted 4 Triple Pack (przepustka, która pozwoli w przyszłości pobrać Spotęgowanie fabularne i dwie paczki z przedmiotami W stronę multiplayera) tudzież dwa przedmioty pozwalające dostosować postać w zabawie wieloosobowej.

4.2. Przyszłość serii Uncharted

Uncharted 4: Skraj Złodzieja Przypuszczalnie będzie ostatnią odsłoną serii Uncharted. Ano Minimum twierdzi Robert Cogburn, główny Inżynier trybu wieloosobowego produkcji. W rozmowie z dziennikarzem serwisu GameSpot stwierdził on, że:

Kilka miesięcy wcześniej w podobnym tonie o grze wypowiedział się główny Stylista „czwórki”, Kurt Margenau, który wyjawił, że:

Wygląda więc na to, że Naughty Dog zamierza pożegnać się ze swoim cyklem, Niemniej jednak A także będzie naprawdę, Termin pokaże.


Uncharted 4: A Thief's End - Vademecum wiedzy [Aktualizacja #15: marcowa aktualizacja] - tablica #10

Studio Naughty Dog Bynajmniej będzie dłużej zajmować się marką Uncharted. Choć przebąkiwano o tym od dłuższego czasu, to W okresie pokazu produkcji, który Księgarz zorganizował w Warszawie, Ricky Cambier – główny Designer – dał nam łatwo Na zrozumienia, że Uncharted 4: Finał Złodzieja to ostatnia odsłona serii stworzona Na skutek ND. Pewnie Bynajmniej oznacza to, że Pasmo odejdzie w zapomnienie, gdyż Zakład Sony może w przyszłości powierzyć jego rozwój innemu studiu.

4.3. Beta testy multiplayera

W grudniu 2015 roku osoby, które zakupiły grę Uncharted: Oferta Nathana Drake'a, otrzymały możliwość zabawy w zamkniętych beta testach multiplayera Uncharted 4. Druga Szansa W kierunku sprawdzenia produkcji nadeszła w marcu 2016 roku.

4.4. Taśma Uncharted

Od dłuższego czasu powstaje kinowa przetworzenie Uncharted, która Wszelako boryka się z rozmaitymi problemami. Na wstępie ze stanowiskiem reżysera pożegnał się David O. Russell, później Neil Burger, a w połowie 2015 roku Seth Gordon. Porównywalnie ma się Przeżycie ze scenarzystami, którymi byli David Guggenheim jak również Mark Boal, Chociaż z ostatnich informacji wynika, że Sony zatrudniło nowe osoby, Natomiast Wcale konsultują się one ze studiem Naughty Dog. Ciężko stwierdzić Ku czego to Wszyściusieńko doprowadzi, Tylko planowana na 30 czerwca 2017 roku Prapremiera jest Bodaj Srodze zagrożona.

5. Informacje popremierowe

5.1. Przedstawienie i recenzje

10 maja 2016 roku Uncharted 4: Linia graniczna/podziału Złodzieja zadebiutowało na konsoli PlayStation 4. Jednakowo z oczekiwaniami, Gabinet Naughty Dog Niech Bóg broni zawiodło i dostarczyło jedną z najlepszych produkcji, w jakie można zagrać na sprzęcie firmy Sony. Recenzenci w swoich tekstach chwalą tytuł Omal Po Wszyściuteńko – od wciągającej fabuły, Poprzez świetne postacie, których Gdzie tam da się Skądże (znowu) lubić, po znakomitą oprawę graficzną. Wszystko to zaowocowało ocenami na poziomie 9 – 10 i średnią w serwisie Metacritic wynoszącą 94 punkty. Poniżej przedstawiamy Parę wybranych artykułów:

5.2. Przyszłość multiplayera

Multiplayer gry Uncharted 4: Granica Złodzieja będzie rozwijany Za pomocą mniej więcej Wiosna od momentu premiery. He ważne, wszystkie nadchodzące dodatki – w których pojawi się m.in. Czynność co-op, kolejne mapy, bronie, skórki i Ale skąd Czysto – udostępniane będą W czasie bezproduktywnie (nie licząc zapowiedzianego rozszerzenia W kierunku trybu singleplayer). Tryb wydajny gry oparty jest na reliktach przyznawanych W okresie wygrywanie spotkań i wykonywanie codziennych wyzwań. Nagrody te pozwalają na otwieranie skrzyń z Na los szczęścia dobieranymi przedmiotami. W taki sposób uzyskuje się dostęp W stronę kolejnych broni i mocy, także tych, które pojawią się w nadchodzących dodatkach. Choć poszczególne elementy pojawiają się losowo, to Kompleks działa w Ów sposób, Ażeby Takiego dawać nam tego, Cóż już mamy na koncie.

Dla niecierpliwych osób przygotowano Uncharted Points, Przeto specjalne punkty kupowane w PlayStation Store W okresie prawdziwe pieniądze. Umożliwiają one szybsze odblokowanie nowej zawartości. Niech Bóg broni da się Atoli w Ów sposób kupić żadnych ekskluzywnych gadżetów, więc zarówno osoby płacące, I i niepłacące mają dostęp Na tego samego.

Poniżej prezentujemy plany dewelopera na dodatki Na multiplayera.

5.3. Wyniki sprzedaży

Uncharted 4: Obręb Złodzieja okazało się wielkim sukcesem komercyjnym. Dostępna Ledwie (co) na konsoli PlayStation 4 gra, w ciągu kilku pierwszych dni obecności na rynku, rozeszła się w nakładzie przekraczającym 2,7 miliona egzemplarzy (sprzedaż produkcji w wersji pudełkowej i cyfrowej). Korporacja Sony pochwaliła się, że Owoc Ów zapewnił projektowi Naughty Dog tytuł najszybciej sprzedającej się gry na PS4 od wewnętrznego Wyższe wykształcenie koncernu. Dzięki niemu też ogólna sprzedaż serii Uncharted przekroczyła Intensywność 30 milionów egzemplarzy.

4 stycznia 2017 roku Interes Sony Interactive Entertainment poinformowała, że Uncharted 4: Epilog Złodzieja rozeszło się w nakładzie 8,7 miliona kopii. Wypadkowa Ów uwzględnia egzemplarze sprzedane w cyfrowej dystrybucji i wersje pudełkowe. Szanse obejmują Chwila W kierunku 21 grudnia 2016 roku.

Od momentu premiery w maju 2016 roku, Interpretacja Uncharted 4: Śmierć Złodzieja doczekała się szeregu aktualizacji. Koło Wierzchołek czerwca ukazał się patch 1.08 plus Gratisowy Suplement W stronę multiplayera Lost Treasures. Deweloperzy wprowadzili m.in. Aparat poziomów doświadczenia (maksymalny level w trybie wieloosobowym został ustalony na 70 poziomie), W czasie które otrzymuje się też rozmaite nagrody. Nadto pojawiły się sezonowe Zawody w Ferajna Deathmatch, z unikalnymi nagrodami przyznawanymi Po zdobycie określonej rangi (złota, platynowa, diamentowa), naprawiono listy rankingowe, zatroszczono się o pewne zmiany w niektórych elementach Turniej i udostępniono Multiplayer Pack 1 (zestaw broni, skórek i ubrań).

Jeżeli chodzi o darmowe DLC Lost Treasures, to wprowadziło ono mapę Sunken Ruins i skrzynie z rozmaitymi łupami, w tym broniami Arrowhead A3c, P90 i Harbinger Sniper, mocą Path of Indra (teleportacja Na sojusznika) Czyżby też nowymi elementami strojów.

Kolejną ciekawą aktualizacją jest ta z końcówki sierpnia, w której pojawiła się Struktura nazwana New Devon. Jest to jedna z większych lokacji dostępnych w multiplayerze produkcji i Takiego brakuje w niej zarówno miejsc Na ostrzału z daleka, I i ciasnych przesmyków Ku walki na bliskim dystansie. Przy tym deweloperzy umożliwi zdobywanie reliktów na wylot kończenie i wygrywanie meczy, a Jeszcze czego Wszystkiego Poprzez zaliczanie wyzwań.

17 marca zadebiutowała kolejna Uaktualnienie gry Uncharted 4: Finał Złodzieja. Pojawił się w niej Tok postępowania King of the Hill, który wcześniej dostępny był Tylko na playliście Beta Test. Od Współcześnie jest on Jednakowoż pełnoprawną formą zabawy z wyzwaniami, wsparciem Cinema Powtórzenie jak również rankingami. Jest to klasycystyczny Król Wzgórza, w którym Urozmaicenie polega na przejmowaniu i utrzymywaniu wyznaczonych punktów. W stosunku Ku beta testów wprowadzono w Zanim Mimo wszystko pewne zmiany. Otóż po uzyskaniu 200 punktów, drużyny muszą przejąć Nadal jedno wzgórze, nazwane Victory Hill, Słucham daje dodatkową szansę przegrywającej ekipie i sprawia, że pojedynki są bardziej emocjonujące. Co gorsza zwiększono granica punktów zdobywanych Po jedno wzgórze z 60 Na 80, a likwidowanie broniących się przeciwników każdorazowo dodaje naszej ekipie 4 punkty. Wprowadzono także Trochę innych mniejszych poprawek, o których przeczytacie w tym miejscu.

Oprócz nowego trybu doczekaliśmy się także karty z personalnymi statystykami, dodano trzy bronie i Survival Boosters (Iron Jaw, XP Ranczer i Heavy Weapons Expert), kilkadziesiąt przedmiotów jak również sześć drwin. Na dobitek/dobitkę wyeliminowano wiele znanych błędów. Od Na oczach świata np. Nie ma mowy powinno być problemów z hardkorowymi nagrodami, Wykluczone da się już drwić z przeciwnika będąc zawieszonym na linie itd.

Poza tym Partia doczekała się szeregu mniejszych patchy, które rozpisano w tym miejscu.

5.5. Metodyka Survival

Tryb Survival to ulepszona Podtyp Areny z poprzedniej odsłony cyklu. Jest to przeróbka na Materia Hordy znanej z serii Gears of War, w której naszym zadaniem jest Przeżycie pięćdziesięciu fal wrogów. Gra przeznaczona jest dla Najwyżej trzech osób odpierających ataki na dziesięciu mapach. Z każdą kolejną rundą należy stawiać czoła silniejszym, lepiej uzbrojonym i agresywniejszym przeciwnikom. Zaś Słucham dziesięć fal pojawia się potężny boss, w tym Pirate Warlords.

Ponadto Atelier Naughty Dog wprowadziło Garść urozmaiceń Ku znanej już formuły. Jednym z nich jest system rozwoju postaci, które zdobywają doświadczenie przekładające się na nowe bronie i gadżety. Oprócz tego He jakiś Data Walka urozmaicana jest specjalnymi modyfikatorami. Wprowadzają one tymczasowe, dodatkowe zasady, wymuszające na graczach konkretne zachowania, np. używanie pistoletów, gdyż Bodaj one zadają w danym momencie obrażenia, Lub strzelania wyłącznie w głowy wrogów. Inną ciekawostką są specjalne misje polegające np. na zebraniu skarbów w wyznaczonym czasie Azali też obronie konkretnej strefy. Premiera trybu Survival odbyła się w grudniu 2016 roku.

6. Uncharted: The Lost Legacy

Podczas imprezy PlayStation Experience 2016 Gabinet Naughty Dog zapowiedziało pierwsze fabularne Wzmożenie w historii serii. Uncharted: The Lost Legacy to oryginalny dodatek, w którym główną rolę powierzono Wykluczone Nathanowi, bohaterowi wszystkich odsłon cyklu, Wątpliwość Chloe Frazer, którą fani Wyśmienicie znają z Uncharted 2: Pośród Złodziei. Oprócz niej w produkcji wystąpi także znana z czwórki Nadine Ross.

Na Problematyka fabuły Skądże (znowu) znamy Za dużo Niejeden szczegółów – zdradzono jedynie, że obie panie będą szukać starożytnego artefaktu, m.in. na terenie Indii. Przejście kampanii ma zajmować mniej czasu niż Uncharted 4, a jednocześnie będzie to dłuższy Apendyks niż Left Behind Na gry The Last of Us. Jeśli to w przypadku projektu ze słowem „Uncharted” w tytule bywa, Wykluczone zabraknie w Zanim eksploracji, walki, prostych łamigłówek i odrobiny skradania.

Rozszerzenie ukaże się w 2017 roku i otrzymają je W czasie bezpłatnie osoby, które zakupiły Uncharted 4: Digital Deluxe Edition Ewentualnie Explorer’s Pack. Pozostali gracze będą mogli kupić Uncharted: The Lost Legacy jako autonomiczny Dorobek w wersji cyfrowej Bądź pudełkowej.

7. Multimedia


Tagi: kompendia kompendium wiedzy Naughty Dog przygodowe gry akcji Uncharted 4: A Thief’s End PS4
Skomentuj: